ZAGREBAČKA ŽUPANIJA
ŽUPANIJSKA SKUPŠTINA ZAGREBAČKE ŽUPANIJE


Ukupno birača: 281.192  
Glasovalo birača: 128.787 45,80%
Važećih listića: 123.390 95,84%
Nevažećih listića: 5.358 4,16%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
52.128 glasova
  Nositelj liste: DRAŽEN BOŠNJAKOVIĆ  
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
DEMOKRATSKI CENTAR - DC
46.930 glasova
  Nositelj liste: PALMA KLUN-POSAVEC  
3. STRANKA UMIROVLJENIKA - SU 7.920 glasova
  Nositelj liste: LAZAR GRUJIĆ  
4. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP 6.896 glasova
  Nositelj liste: MILE IVANČIĆ  
5. DEMOKRATSKA STRANKA ŽENA - DSŽ
LJEVICA HRVATSKE - LJEVICA
SOCIJALISTIČKA RADNIČKA PARTIJA HRVATSKE - SRP
3.822 glasova
  Nositelj liste: FRANJO GOLENKO  
6. ABECEDA DEMOKRACIJE - ABECEDA
DEMOKRATSKA PRIGORSKO-ZAGREBAČKA STRANKA - DPS
3.082 glasova
  Nositelj liste: DARKA VERONIKA BIŠĆAN  
7. HRVATSKA ČISTA STRANKA PRAVA - HČSP 2.612 glasova
  Nositelj liste: JASENKA OKROŠA-HERCEG  

U županijsku skupštinu po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  21 mjesta  
 
  1.  DRAŽEN BOŠNJAKOVIĆ  
  2.  MARIJA LEDINSKI ANIĆ  
  3.  DAMIR SESVEČAN  
  4.  STJEPAN ORGULAN  
  5.  ROMAN RODIĆ  
  6.  MIRKO MATIĆ  
  7.  VLADO HORINA  
  8.  DAMIR MIKULJAN  
  9.  MARICA MIKEC  
  10.  ŽELJKA ŠABARIĆ  
  11.  MILJENKO PAVLAKOVIĆ  
  12.  JOSIP SESAN  
  13.  BRIGITTE BERULEC  
  14.  RENATA GLOJNARIĆ  
  15.  MIROSLAV IVOŠ  
  16.  STJEPAN TRCAK  
  17.  LJUBICA AMBRUŠEC  
  18.  MARIO CVITAN  
  19.  PAULA RADIŠIĆ HUZJAN  
  20.  GORAN MARIČIĆ  
  21.  DAMIR HALUŽAN  
 
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
DEMOKRATSKI CENTAR - DC
  19 mjesta  
 
  1.  PALMA KLUN-POSAVEC  
  2.  JOSIP JAMBRAČ  
  3.  STJEPAN ČRNJAK  
  4.  ZDRAVKO REŽEK  
  5.  MIRELA GAJIĆ  
  6.  SANDRA STARJAČKI  
  7.  BORIS MAHAČ  
  8.  MIHAEL ZMAJLOVIĆ  
  9.  KREŠIMIR MALEC  
  10.  SENKA ŠPARICA-ŽIVODER  
  11.  ZLATA FILIPOVIĆ  
  12.  ZORAN OSTOVIĆ  
  13.  BRANIMIR KATALENAC  
  14.  MIRJANA MATAUŠIĆ-PIŠL  
  15.  MIRKO ŽUŽIĆ  
  16.  ŽELJKO FADLJEVIĆ  
  17.  ZLATKO HRŽIĆ  
  18.  VESNA BIČAK-DANANIĆ  
  19.  SANJA HORVAT  
 
3. STRANKA UMIROVLJENIKA - SU
  3 mjesta  
 
  1.  LAZAR GRUJIĆ  
  2.  BORIS BABIĆ  
  3.  IVICA BRAJDIĆ  
 
4. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
  2 mjesta  
 
  1.  MILE IVANČIĆ  
  2.  ŽELJKO ŠIRANOVIĆ  
 


ŽUPAN ZAGREBAČKE ŽUPANIJE


Ukupno birača: 281.192  
Glasovalo birača: 128.787 45,80%
Važećih listića: 123.129 95,65%
Nevažećih listića: 5.605 4,35%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. mr.sc. STJEPAN KOŽIĆ
Zamjenik kandidata DAMIR TOMLJENOVIĆ
Zamjenik kandidata RUDOLF VUJEVIĆ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
65.763 glasova 51,06%
2. PALMA KLUN-POSAVEC
Zamjenik kandidata dr.sc. MIRJANA MATAUŠIĆ-PIŠL
Zamjenik kandidata DANIJEL KALAICA
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
DEMOKRATSKI CENTAR - DC
47.967 glasova 37,25%
3. MILE IVANČIĆ
Zamjenik kandidata PERA KRAJAČ
Zamjenik kandidata VLADO KLJAK
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
9.399 glasova 7,30%

Za župana izabran je kandidat:
 
  mr.sc. STJEPAN KOŽIĆ  
  a za zamjenike:  
  1.  DAMIR TOMLJENOVIĆ  
  2.  RUDOLF VUJEVIĆ  


GRADSKO VIJEĆE GRADA DUGO SELO


Ukupno birača: 15.054  
Glasovalo birača: 5.313 35,29%
Važećih listića: 5.182 97,64%
Nevažećih listića: 125 2,36%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
1.949 glasova
  Nositelj liste: STIPO VELIĆ, dipl.ing.  
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
1.344 glasova
  Nositelj liste: BORIS MAHAČ  
3. NEZAVISNA GRADSKA LISTA 596 glasova
  Nositelj liste: MILIVOJ OBAD  
4. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP 523 glasova
  Nositelj liste: NENAD SEDLAR  
5. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU 419 glasova
  Nositelj liste: STJEPAN NOVOSEL  
6. NEZAVISNA GRADSKA LISTA 168 glasova
  Nositelj liste: MATO DAJAKOVIĆ, dipl.ing.  
7. HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS 123 glasova
  Nositelj liste: JANDRE ŠARIĆ  
8. NEZAVISNA GRADSKA LISTA 60 glasova
  Nositelj liste: ANĐELKO TEČIĆ  

U gradsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  7 mjesta  
 
  1.  STIPO VELIĆ, dipl.ing.  
  2.  VLADO KRUHAK, dipl.ing.  
  3.  STJEPAN BERTEK, prof.  
  4.  ANTO BAUER, dipl.ing.  
  5.  ZVONKO KALEB, upr.pravnik  
  6.  ZORAN PANDŽIĆ, dipl.ing.  
  7.  MIRKO SERTIĆ, dipl.ing.  
 
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
  4 mjesta  
 
  1.  BORIS MAHAČ  
  2.  DRAGUTIN ZADRAVEC  
  3.  JASMINKA KOKOT BAMBIĆ  
  4.  SILVESTAR POSAVEC  
 
3. NEZAVISNA GRADSKA LISTA
  2 mjesta  
 
  1.  MILIVOJ OBAD  
  2.  DAVOR OREŠKOVIĆ  
 
4. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
  1 mjesto  
 
  1.  NENAD SEDLAR  
 
5. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  1 mjesto  
 
  1.  STJEPAN NOVOSEL  
 


GRADONAČELNIK GRADA DUGO SELO


Ukupno birača: 15.054  
Glasovalo birača: 5.313 35,29%
Važećih listića: 5.216 98,29%
Nevažećih listića: 91 1,71%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. VLADO KRUHAK, dipl.ing.
Zamjenik kandidata STIPO VELIĆ, dipl.ing.
Zamjenik kandidata IVAN GERECI
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
2.571 glasova 48,39%
2. BORIS MAHAČ
Zamjenik kandidata JASMINKA KOKOT BAMBIĆ
Zamjenik kandidata SILVESTAR POSAVAC
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
1.591 glasova 29,95%
3. IVAN RIJETKOVIĆ
Zamjenik kandidata VLADO ŠOLA
Zamjenik kandidata IVO MRŠIĆ
NEZAVISNI KANDIDAT
636 glasova 11,97%
4. NENAD SEDLAR
Zamjenik kandidata LUKA IVANOVIĆ
Zamjenik kandidata IVAN KRČMAR
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
418 glasova 7,87%

Niti jedan kandidat za izbor gradonačelnika na izborima održanim 17. svibnja 2009. nije dobio većinu glasova svih birača koji su glasovali.
U drugom krugu izbora sudjeluju dva kandidata s najviše glasova u prvom krugu i to:
 
  1.  VLADO KRUHAK, dipl.ing.  
  2.  BORIS MAHAČ  


GRADONAČELNIK GRADA DUGO SELO
( drugi krug )


Ukupno birača: 15.055  
Glasovalo birača: 4.534 30,12%
Važećih listića: 4.481 98,87%
Nevažećih listića: 51 1,13%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. VLADO KRUHAK, dipl.ing.
Zamjenik kandidata STIPO VELIĆ, dipl.ing.
Zamjenik kandidata IVAN GERECI
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
3.122 glasova 68,86%
2. BORIS MAHAČ
Zamjenik kandidata JASMINKA KOKOT BAMBIĆ
Zamjenik kandidata SILVESTAR POSAVAC
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
1.359 glasova 29,97%

Za gradonačelnika izabran je kandidat:
 
  VLADO KRUHAK, dipl.ing.  
  a za zamjenike:  
  1.  STIPO VELIĆ, dipl.ing.  
  2.  IVAN GERECI  


GRADSKO VIJEĆE GRADA IVANIĆ-GRADA


Ukupno birača: 12.843  
Glasovalo birača: 5.180 40,33%
Važećih listića: 5.025 97,03%
Nevažećih listića: 154 2,97%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
2.446 glasova
  Nositelj liste: BORISLAV KOVAČIĆ  
2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
1.708 glasova
  Nositelj liste: DRAŽEN BOŠNJAKOVIĆ  
3. NEZAVISNA GRADSKA LISTA 408 glasova
  Nositelj liste: STJEPAN KUNOVEC  
4. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP 315 glasova
  Nositelj liste: VLADO KLJAK  
5. HRVATSKA ČISTA STRANKA PRAVA - HČSP 148 glasova
  Nositelj liste: JASENKA OKROŠA HERCEG  

U gradsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
  10 mjesta  
 
  1.  BORISLAV KOVAČIĆ  
  2.  KREŠIMIR MALEC  
  3.  BRANKO PETRINEC, prof.fiz.  
  4.  DRAŽEN BASTALIĆ  
  5.  DANIRA SVILIĆ  
  6.  IGOR CEPETIĆ  
  7.  DRAŽEN MALEC  
  8.  GORDANA KANIĆ  
  9.  MARIJAN PULJEK  
  10.  IGOR MUŽINA  
 
2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  7 mjesta  
 
  1.  DRAŽEN BOŠNJAKOVIĆ  
  2.  STJEPAN KLAK  
  3.  ZDRAVKO MIKSA  
  4.  KRUNOSLAV BOŽIĆ  
  5.  ZLATKO BUBLIĆ  
  6.  NIKO KULIŠ  
  7.  MARIJA DUJMOVIĆ  
 
3. NEZAVISNA GRADSKA LISTA
  1 mjesto  
 
  1.  STJEPAN KUNOVEC  
 
4. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
  1 mjesto  
 
  1.  VLADO KLJAK  
 


GRADONAČELNIK GRADA IVANIĆ-GRADA


Ukupno birača: 12.843  
Glasovalo birača: 5.179 40,33%
Važećih listića: 5.032 97,18%
Nevažećih listića: 146 2,82%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. BORISLAV KOVAČIĆ
Zamjenik kandidata KREŠIMIR MALEC
Zamjenik kandidata ILIJA KRIŠTIĆ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
2.790 glasova 53,87%
2. STJEPAN BUDINSKI, dipl.ing. stroj.
Zamjenik kandidata STJEPAN KLAK, dipl.ing. agr.
Zamjenik kandidata ZDRAVKO MIKSA
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
1.781 glasova 34,39%
3. GORDAN FRANKOVIĆ, dipl.ing.
Zamjenik kandidata LOVORKA HORVAT
Zamjenik kandidata MATIJA KLJAK
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
461 glasova 8,90%

Za gradonačelnika izabran je kandidat:
 
  BORISLAV KOVAČIĆ  
  a za zamjenike:  
  1.  KREŠIMIR MALEC  
  2.  ILIJA KRIŠTIĆ  


GRADSKO VIJEĆE GRADA JASTREBARSKO


Ukupno birača: 14.622  
Glasovalo birača: 9.137 62,49%
Važećih listića: 8.947 97,93%
Nevažećih listića: 189 2,07%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
4.384 glasova
  Nositelj liste: MIHAEL ZMAJLOVIĆ, dipl.oec.  
2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
3.997 glasova
  Nositelj liste: BORIS KLEMENIĆ  
3. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP 566 glasova
  Nositelj liste: MATE IVANČIĆ  

U gradsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  9 mjesta  
 
  1.  MIHAEL ZMAJLOVIĆ, dipl.oec.  
  2.  ZVONIMIR NOVOSEL, dipl.ing.  
  3.  NADICA ŽUŽAK, dipl.ing.  
  4.  IVAN BUDIŠĆAK  
  5.  ALEKSANDAR STANIĆ  
  6.  VEDRAN BORIČEVIĆ, ing.  
  7.  NENAD STRIZREP, dipl.iur.  
  8.  TOMICA BLAŽEK  
  9.  ZORAN SAVIĆ  
 
2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  9 mjesta  
 
  1.  BORIS KLEMENIĆ  
  2.  MILJENKO PAVLAKOVIĆ  
  3.  IGNAC SMETKO  
  4.  JASNICA VOJVODIĆ  
  5.  PETAR ŠPANIĆ  
  6.  MIRKO FABIJANIĆ  
  7.  IVA SIROVICA  
  8.  IVAN SAMARIN  
  9.  JASMINA ŠUBAR  
 
3. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
  1 mjesto  
 
  1.  MATE IVANČIĆ  
 


GRADONAČELNIK GRADA JASTREBARSKO


Ukupno birača: 14.622  
Glasovalo birača: 9.138 62,49%
Važećih listića: 8.980 98,28%
Nevažećih listića: 157 1,72%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. MIHAEL ZMAJLOVIĆ, dipl.oec.
Zamjenik kandidata ZVONIMIR NOVOSEL, dipl.ing.
Zamjenik kandidata STIPE BUČAR
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
4.611 glasova 50,46%
2. BORIS KLEMENIĆ
Zamjenik kandidata HRVOJE LAFTER
Zamjenik kandidata NIKOLA IVČEC
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
3.985 glasova 43,61%
3. MATE IVANČIĆ
Zamjenik kandidata DAVOR KAPAC
Zamjenik kandidata ANDREJ KRLIN
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
384 glasova 4,20%

Za gradonačelnika izabran je kandidat:
 
  MIHAEL ZMAJLOVIĆ, dipl.oec.  
  a za zamjenike:  
  1.  ZVONIMIR NOVOSEL, dipl.ing.  
  2.  STIPE BUČAR  


GRADSKO VIJEĆE GRADA SAMOBORA


Ukupno birača: 33.365  
Glasovalo birača: 15.757 47,23%
Važećih listića: 15.365 97,52%
Nevažećih listića: 391 2,48%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
3.395 glasova
  Nositelj liste: TOMISLAV MASTEN  
2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 3.172 glasova
  Nositelj liste: KREŠO BELJAK  
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 2.823 glasova
  Nositelj liste: ŽELJKO ŽARKO  
4. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS 2.625 glasova
  Nositelj liste: MARICA JELENIĆ  
5. HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS 1.739 glasova
  Nositelj liste: ANTUN DUBRAVKO FILIPEC  
6. DEMOKRATSKI CENTAR - DC 762 glasova
  Nositelj liste: ŽELJKO KOŠČICA  
7. STRANKA UMIROVLJENIKA - SU 395 glasova
  Nositelj liste: BORIS BABIĆ  
8. NEZAVISNA GRADSKA LISTA 355 glasova
  Nositelj liste: IVAN BEDENIČIĆ  
9. SOCIJALISTIČKA RADNIČKA PARTIJA HRVATSKE - SRP 99 glasova
  Nositelj liste: FRANJO GOLENKO  

U gradsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  6 mjesta  
 
  1.  TOMISLAV MASTEN  
  2.  BORIS MAKARUN  
  3.  FRANJO OSLAKOVIĆ  
  4.  OLGA MARDEŠIĆ  
  5.  ALEKSANDAR MIXICH  
  6.  ANICA VRANEKOVIĆ  
 
2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  6 mjesta  
 
  1.  KREŠO BELJAK  
  2.  MARTINA GLASNOVIĆ HORVAT  
  3.  ŽELJKO STANEC  
  4.  PETAR GRGEČIĆ  
  5.  VINKO JAKLENEC  
  6.  ZDENKO CESNIK  
 
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  5 mjesta  
 
  1.  ŽELJKO ŽARKO  
  2.  SANJA HORVAT  
  3.  DOMAGOJ PUŠ  
  4.  VINKO KOVAČIĆ  
  5.  TOMISLAV PAĐAN  
 
4. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
  5 mjesta  
 
  1.  MARICA JELENIĆ  
  2.  STAJKA MIKULČIĆ  
  3.  ZLATKO KORENČIĆ  
  4.  IVANA LADIŠIĆ  
  5.  IVICA KUMERIČKI  
 
5. HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
  3 mjesta  
 
  1.  ANTUN DUBRAVKO FILIPEC  
  2.  ROLAND GAJŠAK, dipl.oec.  
  3.  TATJANA MILEK, prof.  
 


GRADONAČELNIK GRADA SAMOBORA


Ukupno birača: 33.365  
Glasovalo birača: 15.757 47,23%
Važećih listića: 15.350 97,44%
Nevažećih listića: 404 2,56%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. KREŠO BELJAK
Zamjenik kandidata ŽELJKO STANEC
Zamjenik kandidata HRVOJE FRANKIĆ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
3.516 glasova 22,31%
2. TOMISLAV MASTEN
Zamjenik kandidata BORIS MAKARUN
Zamjenik kandidata OLGA MARDEŠIĆ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
3.412 glasova 21,65%
3. MARICA JELENIĆ
Zamjenik kandidata IVAN HORVATINČIĆ
Zamjenik kandidata MLADEN GULIŠ
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
3.148 glasova 19,98%
4. ŽELJKO ŽARKO
Zamjenik kandidata TOMISLAV PAĐAN
Zamjenik kandidata BRANIMIR ŠILJAK
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
2.732 glasova 17,34%
5. ANTUN DUBRAVKO FILIPEC
Zamjenik kandidata ROLAND GAJŠAK, dipl.oec.
Zamjenik kandidata TATJANA MILEK, prof.
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
2.542 glasova 16,13%

Niti jedan kandidat za izbor gradonačelnika na izborima održanim 17. svibnja 2009. nije dobio većinu glasova svih birača koji su glasovali.
U drugom krugu izbora sudjeluju dva kandidata s najviše glasova u prvom krugu i to:
 
  1.  KREŠO BELJAK  
  2.  TOMISLAV MASTEN  


GRADONAČELNIK GRADA SAMOBORA
( drugi krug )


Ukupno birača: 33.360  
Glasovalo birača: 11.531 34,57%
Važećih listića: 11.205 97,18%
Nevažećih listića: 325 2,82%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. KREŠO BELJAK
Zamjenik kandidata ŽELJKO STANEC
Zamjenik kandidata HRVOJE FRANKIĆ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
6.917 glasova 59,99%
2. TOMISLAV MASTEN
Zamjenik kandidata BORIS MAKARUN
Zamjenik kandidata OLGA MARDEŠIĆ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
4.288 glasova 37,19%

Za gradonačelnika izabran je kandidat:
 
  KREŠO BELJAK  
  a za zamjenike:  
  1.  ŽELJKO STANEC  
  2.  HRVOJE FRANKIĆ  


GRADSKO VIJEĆE GRADA SVETA NEDELJA


Ukupno birača: 15.401  
Glasovalo birača: 6.101 39,61%
Važećih listića: 5.912 96,93%
Nevažećih listića: 187 3,07%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
2.628 glasova
  Nositelj liste: KRUNOSLAV MARKOVINOVIĆ  
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
2.035 glasova
  Nositelj liste: ROMANA SEMENIĆ  
3. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP 659 glasova
  Nositelj liste: JOSIP RAGUŽ  
4. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
STRANKA UMIROVLJENIKA - SU
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
DEMOKRATSKI CENTAR - DC
590 glasova
  Nositelj liste: IVICA VOJVODIĆ  

U gradsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  9 mjesta  
 
  1.  KRUNOSLAV MARKOVINOVIĆ  
  2.  FREDDY FRIDERICH BURIĆ  
  3.  BRANKA SUDAR  
  4.  VESNA FILIPOVIĆ  
  5.  JOSIP JAKOPAČ  
  6.  JASMINKA MATAUŠIĆ  
  7.  STJEPAN ČAKANIĆ  
  8.  MARIJAN JURIĆ  
  9.  STJEPAN LADOVIĆ  
 
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  6 mjesta  
 
  1.  ROMANA SEMENIĆ  
  2.  VLADIMIR TUWEG  
  3.  MLADEN KATUŠIĆ  
  4.  STJEPAN BOŠNJAK  
  5.  MIROSLAV MILONJIĆ  
  6.  IVICA MATOŠEVIĆ  
 
3. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
  2 mjesta  
 
  1.  JOSIP RAGUŽ  
  2.  ŽELJKO BELUHAN  
 
4. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
STRANKA UMIROVLJENIKA - SU
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
DEMOKRATSKI CENTAR - DC
  2 mjesta  
 
  1.  IVICA VOJVODIĆ  
  2.  LAZAR GRUJIĆ  
 


GRADONAČELNIK GRADA SVETA NEDELJA


Ukupno birača: 15.401  
Glasovalo birača: 6.100 39,61%
Važećih listića: 5.920 97,08%
Nevažećih listića: 178 2,92%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. DRAGO PRAHIN
Zamjenik kandidata IVICA PAVLIĆ
Zamjenik kandidata DRAGUTIN VINOVRŠKI PENTEK
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
2.817 glasova 46,18%
2. ROMANA SEMENIĆ
Zamjenik kandidata VESNA KANCELJAK
Zamjenik kandidata MIROSLAV KOVAČ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
1.875 glasova 30,74%
3. JOSIP RAGUŽ
Zamjenik kandidata ŽELJKO BELUHAN
Zamjenik kandidata MAJA HLEVNJAK
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
717 glasova 11,75%
4. SANDRA STARJAČKI
Zamjenik kandidata SLAVKO IVANEC
Zamjenik kandidata DAG RODINIS
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
STRANKA UMIROVLJENIKA - SU
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
DEMOKRATSKI CENTAR - DC
511 glasova 8,38%

Niti jedan kandidat za izbor gradonačelnika na izborima održanim 17. svibnja 2009. nije dobio većinu glasova svih birača koji su glasovali.
U drugom krugu izbora sudjeluju dva kandidata s najviše glasova u prvom krugu i to:
 
  1.  DRAGO PRAHIN  
  2.  ROMANA SEMENIĆ  


GRADONAČELNIK GRADA SVETA NEDELJA
( drugi krug )


Ukupno birača: 15.400  
Glasovalo birača: 4.983 32,36%
Važećih listića: 4.929 98,96%
Nevažećih listića: 52 1,04%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. DRAGO PRAHIN
Zamjenik kandidata IVICA PAVLIĆ
Zamjenik kandidata DRAGUTIN VINOVRŠKI PENTEK
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
2.670 glasova 53,58%
2. ROMANA SEMENIĆ
Zamjenik kandidata VESNA KANCELJAK
Zamjenik kandidata MIROSLAV KOVAČ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
2.259 glasova 45,33%

Za gradonačelnika izabran je kandidat:
 
  DRAGO PRAHIN  
  a za zamjenike:  
  1.  IVICA PAVLIĆ  
  2.  DRAGUTIN VINOVRŠKI PENTEK  


GRADSKO VIJEĆE GRADA SVETI IVAN ZELINA


Ukupno birača: 14.368  
Glasovalo birača: 6.775 47,15%
Važećih listića: 6.601 97,45%
Nevažećih listića: 173 2,55%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 2.603 glasova
  Nositelj liste: VLADO ŽIGROVIĆ, dr.vet.med.  
2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
1.546 glasova
  Nositelj liste: mr.sc. STJEPAN KOŽIĆ  
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
1.161 glasova
  Nositelj liste: STJEPAN PUHELEK  
4. DEMOKRATSKA PRIGORSKO-ZAGREBAČKA STRANKA - DPS 561 glasova
  Nositelj liste: ŽELJKO LISIČAK, dipl.ing.  
5. HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS 477 glasova
  Nositelj liste: IVICA VUGRIN  
6. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP 253 glasova
  Nositelj liste: IVAN BRLEKOVIĆ  

U gradsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  8 mjesta  
 
  1.  VLADO ŽIGROVIĆ, dr.vet.med.  
  2.  MIRA ČEGEC  
  3.  OLGA GALAC - JENDRIŠ, dr.med.  
  4.  mr. IVAN PELKO, dr.vet.med.  
  5.  IVAN ŽIGROVIĆ  
  6.  VLADIMIR VEČAJ, dr.vet.med.  
  7.  IVAN BASTALEC  
  8.  IVAN MIHALIC  
 
2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  5 mjesta  
 
  1.  mr.sc. STJEPAN KOŽIĆ  
  2.  mr. MIRJANA OŠTREC  
  3.  ŠTEFICA KAMENARIĆ-FILIPOVIĆ, dr.med.  
  4.  IVAN JELAVIĆ  
  5.  ŽELJKO BUKOVIĆ  
 
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
  4 mjesta  
 
  1.  STJEPAN PUHELEK  
  2.  STJEPAN ZORMAN  
  3.  FRANJO SAKMARDI  
  4.  KREŠIMIR BELOŠIĆ  
 
4. DEMOKRATSKA PRIGORSKO-ZAGREBAČKA STRANKA - DPS
  1 mjesto  
 
  1.  ŽELJKO LISIČAK, dipl.ing.  
 
5. HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
  1 mjesto  
 
  1.  IVICA VUGRIN  
 


GRADONAČELNIK GRADA SVETI IVAN ZELINA


Ukupno birača: 14.368  
Glasovalo birača: 6.775 47,15%
Važećih listića: 6.606 97,55%
Nevažećih listića: 166 2,45%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. VLADO ŽIGROVIĆ, dr.vet.med.
Zamjenik kandidata ŽELJKO LISIČAK, dipl.ing.
Zamjenik kandidata FILIP ĆURKO, dipl.oec.
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
DEMOKRATSKA PRIGORSKO-ZAGREBAČKA STRANKA - DPS
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
4.116 glasova 60,75%
2. mr. MIRJANA OŠTREC
Zamjenik kandidata ŠTEFICA KAMENARIĆ-FILIPOVIĆ, dr.med.
Zamjenik kandidata SLAVKO GORIČKI
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
1.300 glasova 19,19%
3. STJEPAN ZORMAN
Zamjenik kandidata KREŠIMIR BELOŠIĆ
Zamjenik kandidata IVANKA HODJA
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
1.190 glasova 17,56%

Za gradonačelnika izabran je kandidat:
 
  VLADO ŽIGROVIĆ, dr.vet.med.  
  a za zamjenike:  
  1.  ŽELJKO LISIČAK, dipl.ing.  
  2.  FILIP ĆURKO, dipl.oec.  


GRADSKO VIJEĆE GRADA VELIKE GORICE


Ukupno birača: 57.478  
Glasovalo birača: 24.769 43,09%
Važećih listića: 23.996 96,98%
Nevažećih listića: 747 3,02%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
10.844 glasova
  Nositelj liste: IVAN ŠUKER  
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
DEMOKRATSKI CENTAR - DC
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
9.701 glasova
  Nositelj liste: TONINO PICULA  
3. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS 2.669 glasova
  Nositelj liste: GORAN BEUS RICHEMBERGH  
4. HRVATSKA ČISTA STRANKA PRAVA - HČSP 782 glasova
  Nositelj liste: MATE BEKAVAC  

U gradsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  13 mjesta  
 
  1.  IVAN ŠUKER  
  2.  IVAN MIKULČIĆ  
  3.  VLATKA PEJAK  
  4.  BRANKA MALNAR  
  5.  ANTE ŠIMUNOVIĆ  
  6.  TOMO VIDOVIĆ  
  7.  IVAN KUZMEC  
  8.  ERVIN KOLAREC  
  9.  KREŠO HUBAK  
  10.  ANTE ŠTRLJIĆ  
  11.  DRAGICA KOVČALIJA  
  12.  VLADIMIR PAVIŠIĆ  
  13.  BARBARA GRĐAN ODRČIĆ  
 
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
DEMOKRATSKI CENTAR - DC
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
  11 mjesta  
 
  1.  TONINO PICULA  
  2.  VESNA ŠKARE OŽBOLT  
  3.  MARIO ŠIPUŠIĆ  
  4.  VESNA FABIJANČIĆ-KRIŽANIĆ  
  5.  ZVONKO KUNIĆ  
  6.  OZREN ROBIĆ  
  7.  dr.sc. BOŠKO PRIBIČEVIĆ  
  8.  DAMIR ŠIMUNIĆ  
  9.  LEO LISAC  
  10.  dr.sc. TAJANA AMŠEL ZELENIKA  
  11.  VESNA GJURAKOVIĆ  
 
3. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
  3 mjesta  
 
  1.  GORAN BEUS RICHEMBERGH  
  2.  ZDRAVKO LUČIĆ  
  3.  SNJEŽANA POPOVIĆ-MILIĆ  
 


GRADONAČELNIK GRADA VELIKE GORICE


Ukupno birača: 57.478  
Glasovalo birača: 24.768 43,09%
Važećih listića: 24.094 97,37%
Nevažećih listića: 652 2,63%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. DRAŽEN BARIŠIĆ
Zamjenik kandidata STJEPAN KOS
Zamjenik kandidata ERVIN KOLAREC
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
12.033 glasova 48,58%
2. TONINO PICULA
Zamjenik kandidata VESNA FABIJANČIĆ-KRIŽANIĆ
Zamjenik kandidata ZVONKO KUNIĆ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
DEMOKRATSKI CENTAR - DC
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
9.440 glasova 38,11%
3. GORAN BEUS RICHEMBERGH
Zamjenik kandidata PERO JOSIPOVIĆ
Zamjenik kandidata ŽELJKO MIKULIN
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
2.621 glasova 10,58%

Niti jedan kandidat za izbor gradonačelnika na izborima održanim 17. svibnja 2009. nije dobio većinu glasova svih birača koji su glasovali.
U drugom krugu izbora sudjeluju dva kandidata s najviše glasova u prvom krugu i to:
 
  1.  DRAŽEN BARIŠIĆ  
  2.  TONINO PICULA  


GRADONAČELNIK GRADA VELIKE GORICE
( drugi krug )


Ukupno birača: 57.481  
Glasovalo birača: 24.185 42,07%
Važećih listića: 23.883 98,82%
Nevažećih listića: 285 1,18%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. DRAŽEN BARIŠIĆ
Zamjenik kandidata STJEPAN KOS
Zamjenik kandidata ERVIN KOLAREC
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
13.304 glasova 55,01%
2. TONINO PICULA
Zamjenik kandidata VESNA FABIJANČIĆ-KRIŽANIĆ
Zamjenik kandidata ZVONKO KUNIĆ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
DEMOKRATSKI CENTAR - DC
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
10.579 glasova 43,74%

Za gradonačelnika izabran je kandidat:
 
  DRAŽEN BARIŠIĆ  
  a za zamjenike:  
  1.  STJEPAN KOS  
  2.  ERVIN KOLAREC  


GRADSKO VIJEĆE GRADA VRBOVCA


Ukupno birača: 12.664  
Glasovalo birača: 6.339 50,06%
Važećih listića: 6.174 97,41%
Nevažećih listića: 164 2,59%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
2.759 glasova
  Nositelj liste: mr.sc. BOŽIDAR PANKRETIĆ  
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 1.243 glasova
  Nositelj liste: TIHOMIR ANTOLKOVIĆ  
3. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS 1.067 glasova
  Nositelj liste: TOMISLAV MLADEN  
4. HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS 961 glasova
  Nositelj liste: JADRANKO MIJALIĆ  
5. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP 144 glasova
  Nositelj liste: MLADEN BOŠNJAK  

U gradsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  7 mjesta  
 
  1.  mr.sc. BOŽIDAR PANKRETIĆ  
  2.  VALENT JURŠETIĆ  
  3.  ZLATKO HERČEK  
  4.  STJEPAN ŠLIBAR  
  5.  DRAGA BAŠTEK  
  6.  IVICA PRELOG  
  7.  IVAN FIKET  
 
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  3 mjesta  
 
  1.  TIHOMIR ANTOLKOVIĆ  
  2.  DENIS KRALJ  
  3.  MIRELA POSARIĆ  
 
3. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
  3 mjesta  
 
  1.  TOMISLAV MLADEN  
  2.  DRAŽEN SUDINEC  
  3.  IVICA STRNŠČAK  
 
4. HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
  2 mjesta  
 
  1.  JADRANKO MIJALIĆ  
  2.  VLADIMIR GREŽINA  
 


GRADONAČELNIK GRADA VRBOVCA


Ukupno birača: 12.664  
Glasovalo birača: 6.341 50,07%
Važećih listića: 6.191 97,70%
Nevažećih listića: 146 2,30%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. VLADIMIR BREGOVIĆ
Zamjenik kandidata DEJAN JAIĆ
Zamjenik kandidata STJEPAN GROŠANIĆ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
2.905 glasova 45,81%
2. JOSIP JAMBRAČ
Zamjenik kandidata DRAŽEN SUDINEC
Zamjenik kandidata JASNA CVETEK-KOLIĆ
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
1.237 glasova 19,51%
3. JADRANKO MIJALIĆ
Zamjenik kandidata VLADIMIR GREŽINA
Zamjenik kandidata ŽELJKO GRAHEK
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
1.058 glasova 16,69%
4. TIHOMIR ANTOLKOVIĆ
Zamjenik kandidata DARKO MAČEK
Zamjenik kandidata IVICA KITNER
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
991 glasova 15,63%

Niti jedan kandidat za izbor gradonačelnika na izborima održanim 17. svibnja 2009. nije dobio većinu glasova svih birača koji su glasovali.
U drugom krugu izbora sudjeluju dva kandidata s najviše glasova u prvom krugu i to:
 
  1.  VLADIMIR BREGOVIĆ  
  2.  JOSIP JAMBRAČ  


GRADONAČELNIK GRADA VRBOVCA
( drugi krug )


Ukupno birača: 12.665  
Glasovalo birača: 5.528 43,65%
Važećih listića: 5.437 98,39%
Nevažećih listića: 89 1,61%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. VLADIMIR BREGOVIĆ
Zamjenik kandidata DEJAN JAIĆ
Zamjenik kandidata STJEPAN GROŠANIĆ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
3.298 glasova 59,66%
2. JOSIP JAMBRAČ
Zamjenik kandidata DRAŽEN SUDINEC
Zamjenik kandidata JASNA CVETEK-KOLIĆ
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
2.139 glasova 38,69%

Za gradonačelnika izabran je kandidat:
 
  VLADIMIR BREGOVIĆ  
  a za zamjenike:  
  1.  DEJAN JAIĆ  
  2.  STJEPAN GROŠANIĆ  


GRADSKO VIJEĆE GRADA ZAPREŠIĆA


Ukupno birača: 22.546  
Glasovalo birača: 9.276 41,14%
Važećih listića: 9.087 98,00%
Nevažećih listića: 185 2,00%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
ZAGORSKA STRANKA - ZS
3.503 glasova
  Nositelj liste: ŽELJKO TURK  
2. NEZAVISNA GRADSKA LISTA 1.977 glasova
  Nositelj liste: DARIO BAĆA  
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 1.700 glasova
  Nositelj liste: DENIS BEGIĆ  
4. NEZAVISNA GRADSKA LISTA 831 glasova
  Nositelj liste: mr.sc. VINKO MOROVIĆ  
5. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS 575 glasova
  Nositelj liste: RUŽA KATIĆ  
6. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP 501 glasova
  Nositelj liste: ANTO JURINA  

U gradsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
ZAGORSKA STRANKA - ZS
  8 mjesta  
 
  1.  ŽELJKO TURK  
  2.  DRAGO BAGO  
  3.  ŽELJKO MAJCEN  
  4.  DAMIR BENČEVIĆ  
  5.  JOSIP BRAJDIĆ  
  6.  KREŠO SLATKOVIĆ  
  7.  MILJENKO FILIPOVIĆ  
  8.  STJEPAN ĐURINSKI  
 
2. NEZAVISNA GRADSKA LISTA
  4 mjesta  
 
  1.  DARIO BAĆA  
  2.  OLIVER MAJETIĆ  
  3.  SINIŠA ZORMAN  
  4.  DARIO HORVATIN  
 
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  4 mjesta  
 
  1.  DENIS BEGIĆ  
  2.  DRAGUTIN NOVINA  
  3.  MAJA JENEI  
  4.  MARKO GABUD  
 
4. NEZAVISNA GRADSKA LISTA
  1 mjesto  
 
  1.  mr.sc. VINKO MOROVIĆ  
 
5. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
  1 mjesto  
 
  1.  RUŽA KATIĆ  
 
6. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
  1 mjesto  
 
  1.  ANTO JURINA  
 


GRADONAČELNIK GRADA ZAPREŠIĆA


Ukupno birača: 22.546  
Glasovalo birača: 9.253 41,04%
Važećih listića: 9.056 97,92%
Nevažećih listića: 192 2,08%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. ŽELJKO TURK
Zamjenik kandidata DAMIR BENČEVIĆ
Zamjenik kandidata STJEPAN ORGULAN
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
ZAGORSKA STRANKA - ZS
4.509 glasova 48,73%
2. DARIO BAĆA
Zamjenik kandidata DENIS BEGIĆ
Zamjenik kandidata DRAGUTIN NOVINA
NEZAVISNI KANDIDAT
3.430 glasova 37,07%
3. RUŽA KATIĆ
Zamjenik kandidata SLAVKO KRANJEC
Zamjenik kandidata ANTUN JURILJ
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
702 glasova 7,59%
4. ANTO JURINA
Zamjenik kandidata SMILJAN TOMAŠEVIĆ
Zamjenik kandidata PETAR KOVAČEVIĆ
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
415 glasova 4,49%

Niti jedan kandidat za izbor gradonačelnika na izborima održanim 17. svibnja 2009. nije dobio većinu glasova svih birača koji su glasovali.
U drugom krugu izbora sudjeluju dva kandidata s najviše glasova u prvom krugu i to:
 
  1.  ŽELJKO TURK  
  2.  DARIO BAĆA  


GRADONAČELNIK GRADA ZAPREŠIĆA
( drugi krug )


Ukupno birača: 22.546  
Glasovalo birača: 9.012 39,97%
Važećih listića: 8.919 98,97%
Nevažećih listića: 93 1,03%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. ŽELJKO TURK
Zamjenik kandidata DAMIR BENČEVIĆ
Zamjenik kandidata STJEPAN ORGULAN
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
ZAGORSKA STRANKA - ZS
4.978 glasova 55,24%
2. DARIO BAĆA
Zamjenik kandidata DENIS BEGIĆ
Zamjenik kandidata DRAGUTIN NOVINA
NEZAVISNI KANDIDAT
3.941 glasova 43,73%

Za gradonačelnika izabran je kandidat:
 
  ŽELJKO TURK  
  a za zamjenike:  
  1.  DAMIR BENČEVIĆ  
  2.  STJEPAN ORGULAN  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE BEDENICA


Ukupno birača: 1.190  
Glasovalo birača: 717 60,25%
Važećih listića: 710 99,02%
Nevažećih listića: 7 0,98%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 237 glasova
  Nositelj liste: SLAVKO CVRLJA  
2. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
235 glasova
  Nositelj liste: DRAŽEN BEDEKOVIĆ  
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 138 glasova
  Nositelj liste: KRUNOSLAV HUBLIN  
4. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 64 glasova
  Nositelj liste: MARIJAN ŠKLEDAR  
5. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU 36 glasova
  Nositelj liste: ŽELJKO BIČAK  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  4 mjesta  
 
  1.  SLAVKO CVRLJA  
  2.  JURAJ FRUK  
  3.  ZDRAVKO MAHNET  
  4.  IVICA KUDELIĆ  
 
2. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  4 mjesta  
 
  1.  DRAŽEN BEDEKOVIĆ  
  2.  MIRKO ČEHULIĆ  
  3.  LIDIJA NOSIĆ  
  4.  IVAN BUKOVEC  
 
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  2 mjesta  
 
  1.  KRUNOSLAV HUBLIN  
  2.  STJEPAN FRUK  
 
4. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  1 mjesto  
 
  1.  MARIJAN ŠKLEDAR  
 


NAČELNIK OPĆINE BEDENICA


Ukupno birača: 1.190  
Glasovalo birača: 717 60,25%
Važećih listića: 711 99,16%
Nevažećih listića: 6 0,84%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. DRAŽEN BEDEKOVIĆ
Zamjenik kandidata MIRKO ČEHULIĆ
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
322 glasova 44,91%
2. SLAVKO CVRLJA
Zamjenik kandidata INES ŠKOF
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
245 glasova 34,17%
3. KRUNOSLAV HUBLIN
Zamjenik kandidata GORAN BIČAK
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
144 glasova 20,08%

Niti jedan kandidat za izbor načelnika općine na izborima održanim 17. svibnja 2009. nije dobio većinu glasova svih birača koji su glasovali.
U drugom krugu izbora sudjeluju dva kandidata s najviše glasova u prvom krugu i to:
 
  1.  DRAŽEN BEDEKOVIĆ  
  2.  SLAVKO CVRLJA  


NAČELNIK OPĆINE BEDENICA
( drugi krug )


Ukupno birača: 1.190  
Glasovalo birača: 826 69,41%
Važećih listića: 816 98,79%
Nevažećih listića: 10 1,21%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. SLAVKO CVRLJA
Zamjenik kandidata INES ŠKOF
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
419 glasova 50,73%
2. DRAŽEN BEDEKOVIĆ
Zamjenik kandidata MIRKO ČEHULIĆ
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
397 glasova 48,06%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  SLAVKO CVRLJA  
  a za zamjenike:  
  1.  INES ŠKOF  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE BISTRA


Ukupno birača: 5.705  
Glasovalo birača: 2.516 44,10%
Važećih listića: 2.456 97,65%
Nevažećih listića: 59 2,35%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 1.850 glasova
  Nositelj liste: KREŠIMIR GULIĆ  
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 367 glasova
  Nositelj liste: DRAGUTIN ŽILJAK  
3. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU 239 glasova
  Nositelj liste: PETAR BELUŠIĆ  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  12 mjesta  
 
  1.  KREŠIMIR GULIĆ  
  2.  STJEPAN DRVIŠ  
  3.  EDUARD KOVAČEVIĆ  
  4.  ZDRAVKO BREZAK  
  5.  MARIJAN ŠPOLJAR  
  6.  MLADEN ŠTEFANEC  
  7.  FRANJO BAJZEC  
  8.  MARIJA GREGUROVIĆ  
  9.  MIROSLAV ROGINA  
  10.  IVAN GRGURIĆ  
  11.  ZVONIMIR CAR  
  12.  KRISTIJAN PISMAR  
 
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  2 mjesta  
 
  1.  DRAGUTIN ŽILJAK  
  2.  IVAN GRGEC  
 
3. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  1 mjesto  
 
  1.  PETAR BELUŠIĆ  
 


NAČELNIK OPĆINE BISTRA


Ukupno birača: 5.705  
Glasovalo birača: 2.516 44,10%
Važećih listića: 2.461 97,85%
Nevažećih listića: 54 2,15%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. KREŠIMIR GULIĆ
Zamjenik kandidata DARKO SEVER-ŠENI
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
2.144 glasova 85,21%
2. DRAGUTIN ŽILJAK
Zamjenik kandidata IVANA KALAČIĆ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
317 glasova 12,60%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  KREŠIMIR GULIĆ  
  a za zamjenike:  
  1.  DARKO SEVER-ŠENI  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE BRCKOVLJANI


Ukupno birača: 5.863  
Glasovalo birača: 2.113 36,04%
Važećih listića: 2.071 98,11%
Nevažećih listića: 40 1,89%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 1.268 glasova
  Nositelj liste: ŽELJKO FUNTEK  
2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 310 glasova
  Nositelj liste: MIROSLAV IVOŠ  
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 279 glasova
  Nositelj liste: DARKO BATIŠTA  
4. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU 214 glasova
  Nositelj liste: RUDOLF DOKUŠ  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  9 mjesta  
 
  1.  ŽELJKO FUNTEK  
  2.  TIHOMIR ĐURAS  
  3.  IGOR GRGOŠIĆ  
  4.  SLAVKO JUKIĆ  
  5.  BOŽO GRABERAC  
  6.  SNJEŽANA JAIĆ  
  7.  ZLATKO RAUŽAN  
  8.  DAMIR ČEKADA  
  9.  RUŽA MIŠKOVIĆ  
 
2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  2 mjesta  
 
  1.  MIROSLAV IVOŠ  
  2.  MILAN KRZNARIĆ  
 
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  1 mjesto  
 
  1.  DARKO BATIŠTA  
 
4. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  1 mjesto  
 
  1.  RUDOLF DOKUŠ  
 


NAČELNIK OPĆINE BRCKOVLJANI


Ukupno birača: 5.863  
Glasovalo birača: 2.113 36,04%
Važećih listića: 2.060 97,49%
Nevažećih listića: 53 2,51%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. ŽELJKO FUNTEK
Zamjenik kandidata STJEPAN HORVAT
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
1.768 glasova 83,67%
2. MILAN KRZNARIĆ
Zamjenik kandidata MARIJAN FERENČEK
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
292 glasova 13,82%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  ŽELJKO FUNTEK  
  a za zamjenike:  
  1.  STJEPAN HORVAT  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE BRDOVEC


Ukupno birača: 10.006  
Glasovalo birača: 4.613 46,10%
Važećih listića: 4.463 96,81%
Nevažećih listića: 147 3,19%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 1.508 glasova
  Nositelj liste: MLADEN DEBELJAK  
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
1.202 glasova
  Nositelj liste: IGOR ŽUPANČIĆ  
3. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 593 glasova
  Nositelj liste: STJEPAN ESIH  
4. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 512 glasova
  Nositelj liste: GORAN BUKINAC  
5. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 422 glasova
  Nositelj liste: MARIJAN LEPESIĆ  
6. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP 146 glasova
  Nositelj liste: PERA KRAJAČ  
7. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS 80 glasova
  Nositelj liste: ANA GODANJ  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  7 mjesta  
 
  1.  MLADEN DEBELJAK  
  2.  ZLATKO FILIPČIĆ  
  3.  DAVORIN BARAČ  
  4.  MIRO LEBO  
  5.  ZLATKO MARTIĆ  
  6.  ANA LEVOJEVIĆ  
  7.  IVICA LUKETIĆ  
 
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  5 mjesta  
 
  1.  IGOR ŽUPANČIĆ  
  2.  ZVONKO KLJUČARIĆ  
  3.  ALEN PRELEC  
  4.  DANICA FIRKELJ  
  5.  IVAN HRIBAR  
 
3. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  2 mjesta  
 
  1.  STJEPAN ESIH  
  2.  IVA HOTKO DOJČIĆ  
 
4. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  2 mjesta  
 
  1.  GORAN BUKINAC  
  2.  RENATO ŠINTIĆ  
 
5. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  1 mjesto  
 
  1.  MARIJAN LEPESIĆ  
 


NAČELNIK OPĆINE BRDOVEC


Ukupno birača: 10.006  
Glasovalo birača: 4.613 46,10%
Važećih listića: 4.456 96,66%
Nevažećih listića: 154 3,34%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. KREŠIMIR HRGAR
Zamjenik kandidata MARIJAN LEPESIĆ
Zamjenik kandidata MARIO STROJNIK
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
1.879 glasova 40,73%
2. ALEN PRELEC
Zamjenik kandidata ZVONKO KLJUČARIĆ
Zamjenik kandidata STJEPKO RUKELJ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
1.586 glasova 34,38%
3. STJEPAN ESIH
Zamjenik kandidata IVA HOTKO DOJČIĆ
Zamjenik kandidata MARINKO MUŽAR
NEZAVISNI KANDIDAT
991 glasova 21,48%

Niti jedan kandidat za izbor načelnika općine na izborima održanim 17. svibnja 2009. nije dobio većinu glasova svih birača koji su glasovali.
U drugom krugu izbora sudjeluju dva kandidata s najviše glasova u prvom krugu i to:
 
  1.  KREŠIMIR HRGAR  
  2.  ALEN PRELEC  


NAČELNIK OPĆINE BRDOVEC
( drugi krug )


Ukupno birača: 10.008  
Glasovalo birača: 4.290 42,87%
Važećih listića: 4.243 98,90%
Nevažećih listića: 47 1,10%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. ALEN PRELEC
Zamjenik kandidata ZVONKO KLJUČARIĆ
Zamjenik kandidata STJEPKO RUKELJ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
2.143 glasova 49,95%
2. KREŠIMIR HRGAR
Zamjenik kandidata MARIJAN LEPESIĆ
Zamjenik kandidata MARIO STROJNIK
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
2.100 glasova 48,95%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  ALEN PRELEC  
  a za zamjenike:  
  1.  ZVONKO KLJUČARIĆ  
  2.  STJEPKO RUKELJ  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE DUBRAVA


Ukupno birača: 4.422  
Glasovalo birača: 2.227 50,36%
Važećih listića: 2.171 97,49%
Nevažećih listića: 56 2,51%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
979 glasova
  Nositelj liste: MILAN SABLIĆ  
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 663 glasova
  Nositelj liste: BRANIMIR KATALENAC, prof.  
3. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
287 glasova
  Nositelj liste: DARKO KUNŠTEK  
4. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 242 glasova
  Nositelj liste: STJEPAN PETROVČIĆ  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  7 mjesta  
 
  1.  MILAN SABLIĆ  
  2.  ZDRAVKO KOŠANSKI  
  3.  TOMISLAV KATALENAC  
  4.  LIDIJA SENJANEC  
  5.  DAMIR HORVATIĆ  
  6.  IVAN ŠINOGL  
  7.  SANJA MARTINČEVIĆ  
 
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  5 mjesta  
 
  1.  BRANIMIR KATALENAC, prof.  
  2.  DARIO ŠTEHEC  
  3.  JOSIP BUREK  
  4.  JASNA FERKO  
  5.  STJEPAN ŽUNIĆ, ing.  
 
3. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
  2 mjesta  
 
  1.  DARKO KUNŠTEK  
  2.  MLADEN MLAĐAN  
 
4. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  1 mjesto  
 
  1.  STJEPAN PETROVČIĆ  
 


NAČELNIK OPĆINE DUBRAVA


Ukupno birača: 4.422  
Glasovalo birača: 2.227 50,36%
Važećih listića: 2.172 97,53%
Nevažećih listića: 55 2,47%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. JOSIP BUREK
Zamjenik kandidata JASNA FERKO
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
979 glasova 43,96%
2. GORDANA ŽIBRIN
Zamjenik kandidata STJEPAN SENJANEC
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
591 glasova 26,54%
3. BRANKO PEREGLIN
Zamjenik kandidata MLADEN MLAĐAN
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
335 glasova 15,04%
4. STJEPAN PETROVČIĆ
Zamjenik kandidata VLADIMIR MORAVANSKI
NEZAVISNI KANDIDAT
267 glasova 11,99%

Niti jedan kandidat za izbor načelnika općine na izborima održanim 17. svibnja 2009. nije dobio većinu glasova svih birača koji su glasovali.
U drugom krugu izbora sudjeluju dva kandidata s najviše glasova u prvom krugu i to:
 
  1.  JOSIP BUREK  
  2.  GORDANA ŽIBRIN  


NAČELNIK OPĆINE DUBRAVA
( drugi krug )


Ukupno birača: 4.422  
Glasovalo birača: 1.843 41,68%
Važećih listića: 1.819 98,70%
Nevažećih listića: 24 1,30%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. JOSIP BUREK
Zamjenik kandidata JASNA FERKO
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
1.150 glasova 62,40%
2. GORDANA ŽIBRIN
Zamjenik kandidata STJEPAN SENJANEC
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
669 glasova 36,30%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  JOSIP BUREK  
  a za zamjenike:  
  1.  JASNA FERKO  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE DUBRAVICA


Ukupno birača: 1.276  
Glasovalo birača: 661 51,80%
Važećih listića: 644 97,43%
Nevažećih listića: 17 2,57%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 437 glasova
  Nositelj liste: FRANJO ŠTOS  
2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 207 glasova
  Nositelj liste: STJEPAN VAJDIĆ  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  9 mjesta  
 
  1.  FRANJO ŠTOS  
  2.  MARIN ŠTRITOF  
  3.  FRANJO GOLUB  
  4.  STJEPAN NEMČIĆ  
  5.  DRAGO HORVAT  
  6.  SLAVKO STIPERSKI  
  7.  IVICA STIPERSKI  
  8.  DRAGO PRELEC  
  9.  JOSIP BIFF  
 
2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  4 mjesta  
 
  1.  STJEPAN VAJDIĆ  
  2.  IVAN ŠTRITOF  
  3.  ZLATKO VLAHOVIĆ  
  4.  IGNAC ŠTRUCL  
 


NAČELNIK OPĆINE DUBRAVICA


Ukupno birača: 1.276  
Glasovalo birača: 661 51,80%
Važećih listića: 595 90,02%
Nevažećih listića: 66 9,98%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. FRANJO ŠTOS
Zamjenik kandidata MARIN ŠTRITOF
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
595 glasova 90,02%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  FRANJO ŠTOS  
  a za zamjenike:  
  1.  MARIN ŠTRITOF  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE FARKAŠEVAC


Ukupno birača: 1.606  
Glasovalo birača: 901 56,10%
Važećih listića: 854 94,78%
Nevažećih listića: 47 5,22%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 416 glasova
  Nositelj liste: MARIJAN MLINARIĆ  
2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 274 glasova
  Nositelj liste: DRAŽEN DRAGANIĆ  
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 132 glasova
  Nositelj liste: VLADO MRVČIĆ  
4. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS 32 glasova
  Nositelj liste: VLADIMIR HORVAT  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  7 mjesta  
 
  1.  MARIJAN MLINARIĆ  
  2.  ĐURO SEKELJ  
  3.  ŽELJKO VUKOVIĆ  
  4.  IVAN BUDINSKI  
  5.  KRUNOSLAV TROHA  
  6.  VINKO ŠPANIĆ  
  7.  IVAN MAJHEN  
 
2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  4 mjesta  
 
  1.  DRAŽEN DRAGANIĆ  
  2.  FRANJO BUKAL  
  3.  MIROSLAV MATIJAEVIĆ  
  4.  ZDRAVKO JEŽOVITA  
 
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  2 mjesta  
 
  1.  VLADO MRVČIĆ  
  2.  NIKOLA OTRŽAN  
 


NAČELNIK OPĆINE FARKAŠEVAC


Ukupno birača: 1.606  
Glasovalo birača: 901 56,10%
Važećih listića: 863 95,78%
Nevažećih listića: 38 4,22%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. ŽELJKO COPAK
Zamjenik kandidata MARIJAN MLINARIĆ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
458 glasova 50,83%
2. DRAŽEN DRAGANIĆ
Zamjenik kandidata FRANJO BUKAL
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
237 glasova 26,30%
3. JASNA SKRASIGNA
Zamjenik kandidata GORDAN LETICA
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
140 glasova 15,54%
4. SNJEŽANA MAKOPEK-PUŠEC
Zamjenik kandidata ZLATKO BAJKOVAC
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
28 glasova 3,11%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  ŽELJKO COPAK  
  a za zamjenike:  
  1.  MARIJAN MLINARIĆ  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE GRADEC


Ukupno birača: 3.251  
Glasovalo birača: 1.571 48,32%
Važećih listića: 1.477 94,02%
Nevažećih listića: 94 5,98%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
718 glasova
  Nositelj liste: ŽELJKO PERHOT  
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 347 glasova
  Nositelj liste: IVAN ĐURINEC  
3. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS 179 glasova
  Nositelj liste: DARKO BLAŽINOVIĆ  
4. STRANKA UMIROVLJENIKA - SU 164 glasova
  Nositelj liste: BOŠKO KRMEK  
5. ABECEDA DEMOKRACIJE - ABECEDA 69 glasova
  Nositelj liste: MLADEN JURIŠIĆ  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  8 mjesta  
 
  1.  ŽELJKO PERHOT  
  2.  MARINKO AMBRUŠEC  
  3.  DARKO FUGAJ  
  4.  IVICA MIKEC  
  5.  IVAN MIJAK  
  6.  SANELA STAREŠEC  
  7.  ANA HUSINEC  
  8.  IVAN VINKOVIĆ  
 
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  3 mjesta  
 
  1.  IVAN ĐURINEC  
  2.  IVAN PISAČIĆ  
  3.  IVICA POLJAK  
 
3. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
  1 mjesto  
 
  1.  DARKO BLAŽINOVIĆ  
 
4. STRANKA UMIROVLJENIKA - SU
  1 mjesto  
 
  1.  BOŠKO KRMEK  
 


NAČELNIK OPĆINE GRADEC


Ukupno birača: 3.251  
Glasovalo birača: 1.571 48,32%
Važećih listića: 1.519 96,69%
Nevažećih listića: 52 3,31%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. DAMIR LUKAČIĆ
Zamjenik kandidata ZLATKO KRISTIĆ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
841 glasova 53,53%
2. MARIJAN LONČARIĆ
Zamjenik kandidata FABIJAN TADIĆ
NEZAVISNI KANDIDAT
294 glasova 18,71%
3. VALENTINA BANOVAC
Zamjenik kandidata TOMISLAV SALAJ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
274 glasova 17,44%
4. DARKO BLAŽINOVIĆ
Zamjenik kandidata MARIJO FUGAJ
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
110 glasova 7,00%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  DAMIR LUKAČIĆ  
  a za zamjenike:  
  1.  ZLATKO KRISTIĆ  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE JAKOVLJE


Ukupno birača: 3.360  
Glasovalo birača: 1.607 47,83%
Važećih listića: 1.557 96,95%
Nevažećih listića: 49 3,05%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 683 glasova
  Nositelj liste: SNJEŽANA BUŽINEC, dipl. polit.  
2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
ZAGORSKA STRANKA - ZS
415 glasova
  Nositelj liste: IVANA KUMIŠA  
3. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 196 glasova
  Nositelj liste: STJEPAN JAGUŠT  
4. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS 69 glasova
  Nositelj liste: DARIO ZORKO  
5. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP 68 glasova
  Nositelj liste: ANTUN MATEŠIĆ  
6. HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS 67 glasova
  Nositelj liste: RUDOLF SVETEC  
7. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 59 glasova
  Nositelj liste: IVAN BUŽINEC, ing.  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  8 mjesta  
 
  1.  SNJEŽANA BUŽINEC, dipl. polit.  
  2.  KRUNOSLAV ZORKO  
  3.  ZLATKO POTURICA  
  4.  JURAJ STRUGAR  
  5.  KSENIJA TOMAC  
  6.  MARIJAN VRABEC  
  7.  MARKO ŽUNIĆ  
  8.  FRANJO KUHTA  
 
2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
ZAGORSKA STRANKA - ZS
  5 mjesta  
 
  1.  IVANA KUMIŠA  
  2.  BRANKO IVČEK  
  3.  SLAVKO JANTON  
  4.  MIROSLAV ADAMIĆ-CUNJAK  
  5.  STJEPAN ŠIMEK  
 
3. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  2 mjesta  
 
  1.  STJEPAN JAGUŠT  
  2.  NENAD LOBOREC  
 


NAČELNIK OPĆINE JAKOVLJE


Ukupno birača: 3.360  
Glasovalo birača: 1.607 47,83%
Važećih listića: 1.570 97,70%
Nevažećih listića: 37 2,30%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. SNJEŽANA BUŽINEC, DIPL.POLIT.
Zamjenik kandidata STJEPAN JAGUŠT
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
1.046 glasova 65,09%
2. IVAN SEVERIN
Zamjenik kandidata BRANIMIR SALIJEVIĆ, DIPL.POLIT.
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
ZAGORSKA STRANKA - ZS
439 glasova 27,32%
3. ANTUN MATEŠIĆ
Zamjenik kandidata ZDRAVKO SOLENIČKI
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
85 glasova 5,29%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  SNJEŽANA BUŽINEC, DIPL.POLIT.  
  a za zamjenike:  
  1.  STJEPAN JAGUŠT  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE KLINČA SELA


Ukupno birača: 4.380  
Glasovalo birača: 2.388 54,52%
Važećih listića: 2.302 96,48%
Nevažećih listića: 84 3,52%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 497 glasova
  Nositelj liste: MILAN SMETKO  
2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 491 glasova
  Nositelj liste: MILAN BENCETIĆ  
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 283 glasova
  Nositelj liste: MILIVOJ MATULIN  
4. HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS 276 glasova
  Nositelj liste: TOMISLAV MATULIN  
5. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
182 glasova
  Nositelj liste: ĐURO MUČNJAK  
6. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 145 glasova
  Nositelj liste: STJEPAN FUREŠ  
7. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 143 glasova
  Nositelj liste: MIJO MATULIN  
8. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 143 glasova
  Nositelj liste: ZDRAVKO ŠTIMAC  
9. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 108 glasova
  Nositelj liste: MIRKO BENCETIĆ  
10. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS 34 glasova
  Nositelj liste: MIRKO JEMIĆ  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  4 mjesta  
 
  1.  MILAN SMETKO  
  2.  VLADO BISTRICA  
  3.  JOSIP PERŠIN  
  4.  STJEPAN JURANKO  
 
2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  3 mjesta  
 
  1.  MILAN BENCETIĆ  
  2.  TIHOMIR KLEPEC  
  3.  VLADIMIR PIRŠA  
 
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  2 mjesta  
 
  1.  MILIVOJ MATULIN  
  2.  MIJO GUNJARIĆ  
 
4. HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
  2 mjesta  
 
  1.  TOMISLAV MATULIN  
  2.  STJEPAN PUŠČAK  
 
5. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
  1 mjesto  
 
  1.  ĐURO MUČNJAK  
 
6. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  1 mjesto  
 
  1.  STJEPAN FUREŠ  
 
7. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  1 mjesto  
 
  1.  MIJO MATULIN  
 
8. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  1 mjesto  
 
  1.  ZDRAVKO ŠTIMAC  
 


NAČELNIK OPĆINE KLINČA SELA


Ukupno birača: 4.380  
Glasovalo birača: 2.389 54,54%
Važećih listića: 2.328 97,49%
Nevažećih listića: 60 2,51%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. MILAN BENCETIĆ, ing.
Zamjenik kandidata TIHOMIR KLEPEC
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
630 glasova 26,37%
2. MILJENKO VUČKOVIĆ, dipl.ing.
Zamjenik kandidata MILAN SMETKO
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
604 glasova 25,28%
3. TOMISLAV MATULIN
Zamjenik kandidata DARKO BUDIŠĆAK
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
327 glasova 13,69%
4. JURO LAFTER
Zamjenik kandidata STJEPAN JURAJ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
208 glasova 8,71%
5. ANTE MRAVAK
Zamjenik kandidata MARTINA BRIŠKI
NEZAVISNI KANDIDAT
201 glasova 8,41%
6. ŽELJKO ŠIRANOVIĆ, mr.sc.
Zamjenik kandidata ĐURO MUČNJAK
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
199 glasova 8,33%
7. MIJO MATULIN
Zamjenik kandidata IVICA RUBINIĆ
NEZAVISNI KANDIDAT
159 glasova 6,66%

Niti jedan kandidat za izbor načelnika općine na izborima održanim 17. svibnja 2009. nije dobio većinu glasova svih birača koji su glasovali.
U drugom krugu izbora sudjeluju dva kandidata s najviše glasova u prvom krugu i to:
 
  1.  MILAN BENCETIĆ, ing.  
  2.  MILJENKO VUČKOVIĆ, dipl.ing.  


NAČELNIK OPĆINE KLINČA SELA
( drugi krug )


Ukupno birača: 4.380  
Glasovalo birača: 1.951 44,54%
Važećih listića: 1.922 98,51%
Nevažećih listića: 29 1,49%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. MILJENKO VUČKOVIĆ, dipl.ing.
Zamjenik kandidata MILAN SMETKO
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
1.122 glasova 57,51%
2. MILAN BENCETIĆ, ing.
Zamjenik kandidata TIHOMIR KLEPEC
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
800 glasova 41,00%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  MILJENKO VUČKOVIĆ, dipl.ing.  
  a za zamjenike:  
  1.  MILAN SMETKO  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE KLOŠTAR IVANIĆ


Ukupno birača: 5.367  
Glasovalo birača: 2.056 38,31%
Važećih listića: 1.982 96,45%
Nevažećih listića: 73 3,55%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 611 glasova
  Nositelj liste: ŽELJKO FILIPOVIĆ  
2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
604 glasova
  Nositelj liste: SINIŠA ĐURA, dipl.ing.  
3. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 285 glasova
  Nositelj liste: TOMISLAV VLAHOVIĆ  
4. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP 183 glasova
  Nositelj liste: SLAVKO MILJAN  
5. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS 145 glasova
  Nositelj liste: STJEPAN BREZOVEČKI  
6. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 131 glasova
  Nositelj liste: BOŽIDAR BALENOVIĆ  
7. HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS 23 glasova
  Nositelj liste: ZORAN RIBARIĆ  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  5 mjesta  
 
  1.  ŽELJKO FILIPOVIĆ  
  2.  STJEPAN MIHALJEVIĆ  
  3.  ZDRAVKO LOJNA, inž.str.  
  4.  KREŠIMIR BUNJEVAC  
  5.  ŽELJKO JOZIĆ  
 
2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  5 mjesta  
 
  1.  SINIŠA ĐURA, dipl.ing.  
  2.  IVICA NOVOSEL, dipl.ing.  
  3.  VLADO JAKOPOVIĆ  
  4.  IVICA KREZO  
  5.  ZLATKO GOLUBIĆ, dipl.oec.  
 
3. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  2 mjesta  
 
  1.  TOMISLAV VLAHOVIĆ  
  2.  DRAŽEN BOŽIĆ  
 
4. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
  1 mjesto  
 
  1.  SLAVKO MILJAN  
 
5. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
  1 mjesto  
 
  1.  STJEPAN BREZOVEČKI  
 
6. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  1 mjesto  
 
  1.  BOŽIDAR BALENOVIĆ  
 


NAČELNIK OPĆINE KLOŠTAR IVANIĆ


Ukupno birača: 5.367  
Glasovalo birača: 2.056 38,31%
Važećih listića: 1.999 97,23%
Nevažećih listića: 57 2,77%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. ZLATKO GOLUBIĆ, dipl.oec.
Zamjenik kandidata IVICA KREZO
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
616 glasova 29,96%
2. STJEPAN MIHALJEVIĆ
Zamjenik kandidata ŽELJKO JOZIĆ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
541 glasova 26,31%
3. TOMISLAV VLAHOVIĆ
Zamjenik kandidata DRAŽEN BOŽIĆ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
308 glasova 14,98%
4. Doc.dr.sc. EUGEN ŠOOŠ
Zamjenik kandidata KRISTIJAN VODAS
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
208 glasova 10,12%
5. ŽELJKO IPŠIN
Zamjenik kandidata JOSIP TUČKORIĆ
NEZAVISNI KANDIDAT
170 glasova 8,27%
6. STJEPAN BREZOVEČKI
Zamjenik kandidata IVO ČOSIĆ
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
156 glasova 7,59%

Niti jedan kandidat za izbor načelnika općine na izborima održanim 17. svibnja 2009. nije dobio većinu glasova svih birača koji su glasovali.
U drugom krugu izbora sudjeluju dva kandidata s najviše glasova u prvom krugu i to:
 
  1.  ZLATKO GOLUBIĆ, dipl.oec.  
  2.  STJEPAN MIHALJEVIĆ  


NAČELNIK OPĆINE KLOŠTAR IVANIĆ
( drugi krug )


Ukupno birača: 5.367  
Glasovalo birača: 1.579 29,42%
Važećih listića: 1.559 98,73%
Nevažećih listića: 20 1,27%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. ZLATKO GOLUBIĆ, dipl.oec.
Zamjenik kandidata IVICA KREZO
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
802 glasova 50,79%
2. STJEPAN MIHALJEVIĆ
Zamjenik kandidata ŽELJKO JOZIĆ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
757 glasova 47,94%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  ZLATKO GOLUBIĆ, dipl.oec.  
  a za zamjenike:  
  1.  IVICA KREZO  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE KRAŠIĆ


Ukupno birača: 2.601  
Glasovalo birača: 1.319 50,71%
Važećih listića: 1.282 97,19%
Nevažećih listića: 37 2,81%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 650 glasova
  Nositelj liste: JOSIP PETKOVIĆ FAJNIK  
2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 474 glasova
  Nositelj liste: DAMIR ILIJANIĆ  
3. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 158 glasova
  Nositelj liste: MARIJA PENIĆ, dipl.krim.  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  7 mjesta  
 
  1.  JOSIP PETKOVIĆ FAJNIK  
  2.  JANKO ŠOŠTARIĆ  
  3.  NIKOLA VLAŠIĆ  
  4.  JOSIP ŠPOLJAR  
  5.  TOMISLAV STEPINAC  
  6.  VLADIMIR MEDVEN  
  7.  IVAN MALEŠIĆ  
 
2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  5 mjesta  
 
  1.  DAMIR ILIJANIĆ  
  2.  JOSIP BUCKOVIĆ  
  3.  JOSIP RAJAKOVIĆ  
  4.  DRAŽEN BRAŠIĆ  
  5.  IVICA ŠPOLJAR  
 
3. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  1 mjesto  
 
  1.  MARIJA PENIĆ, dipl.krim.  
 


NAČELNIK OPĆINE KRAŠIĆ


Ukupno birača: 2.601  
Glasovalo birača: 1.319 50,71%
Važećih listića: 1.285 97,42%
Nevažećih listića: 34 2,58%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. JOSIP PETKOVIĆ FAJNIK
Zamjenik kandidata JOSIP ŠPOLJAR
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
647 glasova 49,05%
2. DUBRAVKO MAČEČEVIĆ
Zamjenik kandidata STJEPAN CIPURIĆ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
521 glasova 39,50%
3. BOŽIDAR ĆUK
Zamjenik kandidata ANĐELKO BENDEKOVIĆ
NEZAVISNI KANDIDAT
117 glasova 8,87%

Niti jedan kandidat za izbor načelnika općine na izborima održanim 17. svibnja 2009. nije dobio većinu glasova svih birača koji su glasovali.
U drugom krugu izbora sudjeluju dva kandidata s najviše glasova u prvom krugu i to:
 
  1.  JOSIP PETKOVIĆ FAJNIK  
  2.  DUBRAVKO MAČEČEVIĆ  


NAČELNIK OPĆINE KRAŠIĆ
( drugi krug )


Ukupno birača: 2.602  
Glasovalo birača: 1.333 51,23%
Važećih listića: 1.320 99,02%
Nevažećih listića: 13 0,98%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. JOSIP PETKOVIĆ FAJNIK
Zamjenik kandidata JOSIP ŠPOLJAR
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
828 glasova 62,12%
2. DUBRAVKO MAČEČEVIĆ
Zamjenik kandidata STJEPAN CIPURIĆ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
492 glasova 36,91%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  JOSIP PETKOVIĆ FAJNIK  
  a za zamjenike:  
  1.  JOSIP ŠPOLJAR  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE KRAVARSKO


Ukupno birača: 1.640  
Glasovalo birača: 1.035 63,11%
Važećih listića: 1.006 97,20%
Nevažećih listića: 29 2,80%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 753 glasova
  Nositelj liste: VLADO KOLAREC  
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 113 glasova
  Nositelj liste: MIJO SKRBIN  
3. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 91 glasova
  Nositelj liste: JASNA MARTINEC  
4. DEMOKRATSKI CENTAR - DC
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
49 glasova
  Nositelj liste: STJEPAN ĐURETIĆ  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  9 mjesta  
 
  1.  VLADO KOLAREC  
  2.  DRAGICA CEKOVIĆ  
  3.  JOSIP PAVUŠEK  
  4.  ZDRAVKO HORVAČIĆ  
  5.  STJEPAN SREMIĆ  
  6.  NENAD PAVUNČEC  
  7.  JOSIP BELAČIĆ  
  8.  STJEPAN KOLAREC  
  9.  JOSIP NOVOSEL  
 
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  1 mjesto  
 
  1.  MIJO SKRBIN  
 
3. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  1 mjesto  
 
  1.  JASNA MARTINEC  
 


NAČELNIK OPĆINE KRAVARSKO


Ukupno birača: 1.640  
Glasovalo birača: 1.035 63,11%
Važećih listića: 1.005 97,10%
Nevažećih listića: 30 2,90%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. VLADO KOLAREC
Zamjenik kandidata STJEPAN TIČARIĆ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
857 glasova 82,80%
2. VERA SEVER
Zamjenik kandidata ŽELJKO KNEŽEVIĆ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
148 glasova 14,30%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  VLADO KOLAREC  
  a za zamjenike:  
  1.  STJEPAN TIČARIĆ  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE KRIŽ


Ukupno birača: 6.253  
Glasovalo birača: 2.865 45,82%
Važećih listića: 2.762 96,40%
Nevažećih listića: 103 3,60%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
DEMOKRATSKI CENTAR - DC
770 glasova
  Nositelj liste: IVANA POSAVEC KRIVEC  
2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 347 glasova
  Nositelj liste: TOMISLAV BALKOVIĆ  
3. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
326 glasova
  Nositelj liste: ANTE PAVIČIĆ  
4. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU 238 glasova
  Nositelj liste: TOMO BENKO  
5. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS 233 glasova
  Nositelj liste: DUBRAVKO BALAŠKO  
6. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 186 glasova
  Nositelj liste: DRAGUTIN MATKOVIĆ  
7. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 181 glasova
  Nositelj liste: ZLATKO HASAN  
8. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 174 glasova
  Nositelj liste: BLANKA KOSAK-KOVAČ  
9. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 133 glasova
  Nositelj liste: MLADEN ROGIĆ  
10. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP 115 glasova
  Nositelj liste: MARIO KOPEJTKO  
11. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 59 glasova
  Nositelj liste: MARTINA PUŠKARIĆ  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
DEMOKRATSKI CENTAR - DC
  6 mjesta  
 
  1.  IVANA POSAVEC KRIVEC  
  2.  MARIJO ŠILETIĆ  
  3.  JOSIP BLAŽAK  
  4.  ZORISLAV DUKARIĆ  
  5.  ZLATKO PAVKOVIĆ  
  6.  DRAGICA CAZIN  
 
2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  2 mjesta  
 
  1.  TOMISLAV BALKOVIĆ  
  2.  VLADIMIR DOLENČIĆ  
 
3. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
  2 mjesta  
 
  1.  ANTE PAVIČIĆ  
  2.  RATKO SOKOLIĆ  
 
4. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  1 mjesto  
 
  1.  TOMO BENKO  
 
5. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
  1 mjesto  
 
  1.  DUBRAVKO BALAŠKO  
 
6. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  1 mjesto  
 
  1.  DRAGUTIN MATKOVIĆ  
 
7. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  1 mjesto  
 
  1.  ZLATKO HASAN  
 
8. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  1 mjesto  
 
  1.  BLANKA KOSAK-KOVAČ  
 


NAČELNIK OPĆINE KRIŽ


Ukupno birača: 6.253  
Glasovalo birača: 2.865 45,82%
Važećih listića: 2.778 97,00%
Nevažećih listića: 86 3,00%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. IVANA POSAVEC KRIVEC
Zamjenik kandidata JOSIP BLAŽAK
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
DEMOKRATSKI CENTAR - DC
716 glasova 24,99%
2. TOMISLAV BALKOVIĆ
Zamjenik kandidata ALEKSANDRA PUGAR
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
633 glasova 22,09%
3. ĐURO PAHER
Zamjenik kandidata DARKO RUPČIĆ
NEZAVISNI KANDIDAT
590 glasova 20,59%
4. DRAGO MAGDIĆ
Zamjenik kandidata ŽARKO SOKOLIĆ
NEZAVISNI KANDIDAT
410 glasova 14,31%
5. MLADEN ROGIĆ
Zamjenik kandidata BARBARA ZOLIĆ
NEZAVISNI KANDIDAT
179 glasova 6,25%
6. MIRKO LAJPOLD
Zamjenik kandidata IVICA DRAŽETIĆ
NEZAVISNI KANDIDAT
137 glasova 4,78%
7. MARIO KOPEJTKO
Zamjenik kandidata MIRJANA BORAS
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
113 glasova 3,94%

Niti jedan kandidat za izbor načelnika općine na izborima održanim 17. svibnja 2009. nije dobio većinu glasova svih birača koji su glasovali.
U drugom krugu izbora sudjeluju dva kandidata s najviše glasova u prvom krugu i to:
 
  1.  IVANA POSAVEC KRIVEC  
  2.  TOMISLAV BALKOVIĆ  


NAČELNIK OPĆINE KRIŽ
( drugi krug )


Ukupno birača: 6.253  
Glasovalo birača: 2.133 34,11%
Važećih listića: 2.085 97,75%
Nevažećih listića: 48 2,25%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. IVANA POSAVEC KRIVEC
Zamjenik kandidata JOSIP BLAŽAK
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
DEMOKRATSKI CENTAR - DC
1.101 glasova 51,62%
2. TOMISLAV BALKOVIĆ
Zamjenik kandidata ALEKSANDRA PUGAR
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS
984 glasova 46,13%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  IVANA POSAVEC KRIVEC  
  a za zamjenike:  
  1.  JOSIP BLAŽAK  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE LUKA


Ukupno birača: 1.163  
Glasovalo birača: 675 58,04%
Važećih listića: 664 98,37%
Nevažećih listića: 11 1,63%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 272 glasova
  Nositelj liste: DRAGUTIN MIKŠAJ  
2. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 232 glasova
  Nositelj liste: DAMIR HRŽINA  
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 90 glasova
  Nositelj liste: ŽELJKA HALAMBEK  
4. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 70 glasova
  Nositelj liste: STJEPAN MAJDAK-ZEBIĆ  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  5 mjesta  
 
  1.  DRAGUTIN MIKŠAJ  
  2.  VLADIMIR HUSNJAK  
  3.  MLADEN BOŽIĆ  
  4.  DUBRAVKA TRUPEC  
  5.  DRAGUTIN HLAD  
 
2. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  4 mjesta  
 
  1.  DAMIR HRŽINA  
  2.  DARKO KRALJ  
  3.  FRANJO POŽARIĆ  
  4.  IGOR VRHOVEC  
 
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  1 mjesto  
 
  1.  ŽELJKA HALAMBEK  
 
4. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  1 mjesto  
 
  1.  STJEPAN MAJDAK-ZEBIĆ  
 


NAČELNIK OPĆINE LUKA


Ukupno birača: 1.163  
Glasovalo birača: 675 58,04%
Važećih listića: 659 97,63%
Nevažećih listića: 16 2,37%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. DARKO KRALJ
Zamjenik kandidata DAMIR HRŽINA
NEZAVISNI KANDIDAT
332 glasova 49,19%
2. DRAGUTIN MIKŠAJ
Zamjenik kandidata IVAN VRHOVEC
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
259 glasova 38,37%
3. ŽELJKO HALAMBEK
Zamjenik kandidata IVICA HERENDIĆ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
68 glasova 10,07%

Niti jedan kandidat za izbor načelnika općine na izborima održanim 17. svibnja 2009. nije dobio većinu glasova svih birača koji su glasovali.
U drugom krugu izbora sudjeluju dva kandidata s najviše glasova u prvom krugu i to:
 
  1.  DARKO KRALJ  
  2.  DRAGUTIN MIKŠAJ  


NAČELNIK OPĆINE LUKA
( drugi krug )


Ukupno birača: 1.164  
Glasovalo birača: 745 64,00%
Važećih listića: 735 98,66%
Nevažećih listića: 10 1,34%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. DARKO KRALJ
Zamjenik kandidata DAMIR HRŽINA
NEZAVISNI KANDIDAT
434 glasova 58,26%
2. DRAGUTIN MIKŠAJ
Zamjenik kandidata IVAN VRHOVEC
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
301 glasova 40,40%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  DARKO KRALJ  
  a za zamjenike:  
  1.  DAMIR HRŽINA  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE MARIJA GORICA


Ukupno birača: 1.960  
Glasovalo birača: 1.006 51,33%
Važećih listića: 986 98,01%
Nevažećih listića: 20 1,99%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 635 glasova
  Nositelj liste: MARICA JANČIĆ  
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 184 glasova
  Nositelj liste: IVICA LOKMER  
3. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 135 glasova
  Nositelj liste: STJEPAN DEBOGOVIĆ  
4. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS 32 glasova
  Nositelj liste: ORNELO HODAK  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  9 mjesta  
 
  1.  MARICA JANČIĆ  
  2.  ZVONKO JAKOLIĆ  
  3.  JASNA MEŽNARIĆ  
  4.  JOSIP ŽAGMEŠTAR  
  5.  MLADEN PUŠIĆ  
  6.  BORIS MAJERIĆ  
  7.  IVAN KODŽOMAN  
  8.  JOSIP ANTOL  
  9.  ZDRAVKO JAKOVINA  
 
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  2 mjesta  
 
  1.  IVICA LOKMER  
  2.  DRAGUTIN BORANIĆ  
 
3. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  2 mjesta  
 
  1.  STJEPAN DEBOGOVIĆ  
  2.  ANĐELKO MOKROVIĆ  
 


NAČELNIK OPĆINE MARIJA GORICA


Ukupno birača: 1.960  
Glasovalo birača: 1.006 51,33%
Važećih listića: 991 98,51%
Nevažećih listića: 15 1,49%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. MARICA JANČIĆ
Zamjenik kandidata ZVONIMIR SABOL
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
797 glasova 79,22%
2. IVICA LOKMER
Zamjenik kandidata DRAGUTIN BORANIĆ
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
194 glasova 19,28%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  MARICA JANČIĆ  
  a za zamjenike:  
  1.  ZVONIMIR SABOL  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE ORLE


Ukupno birača: 1.792  
Glasovalo birača: 826 46,09%
Važećih listića: 806 97,58%
Nevažećih listića: 20 2,42%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 467 glasova
  Nositelj liste: IVAN PETKO  
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 237 glasova
  Nositelj liste: ZVONKO HRENČEVIĆ  
3. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 72 glasova
  Nositelj liste: IVAN KOPRIVNJAK  
4. HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS 30 glasova
  Nositelj liste: NATAŠA KRALJ  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  6 mjesta  
 
  1.  IVAN PETKO  
  2.  MILIVOJ STANKOVIĆ  
  3.  STJEPAN HUĐIN  
  4.  MLADEN KELIN  
  5.  STJEPAN DAVUTOVIĆ  
  6.  BRANIMIR VUGRINEC  
 
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  3 mjesta  
 
  1.  ZVONKO HRENČEVIĆ  
  2.  DAMIR MALEC  
  3.  STJEPAN HRVOJIĆ  
 


NAČELNIK OPĆINE ORLE


Ukupno birača: 1.792  
Glasovalo birača: 826 46,09%
Važećih listića: 804 97,34%
Nevažećih listića: 22 2,66%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. IVAN PETKO
Zamjenik kandidata MILIVOJ STANKOVIĆ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
576 glasova 69,73%
2. STJEPAN BEDEKOVIĆ
Zamjenik kandidata DAMIR MALEC
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
228 glasova 27,60%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  IVAN PETKO  
  a za zamjenike:  
  1.  MILIVOJ STANKOVIĆ  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE PISAROVINA


Ukupno birača: 3.308  
Glasovalo birača: 1.647 49,79%
Važećih listića: 1.621 98,42%
Nevažećih listića: 26 1,58%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 1.004 glasova
  Nositelj liste: TOMO KOVAČIĆ  
2. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 280 glasova
  Nositelj liste: BOŽIDAR RUŠEVLJAN  
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 231 glasova
  Nositelj liste: mr.sc. JOSIP SKENDEROVIĆ, dipl.ing.  
4. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS 106 glasova
  Nositelj liste: ŽELJKO HORVAT  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  10 mjesta  
 
  1.  TOMO KOVAČIĆ  
  2.  TOMO SMOLKOVIĆ  
  3.  ZLATKO MIKULJAN  
  4.  IVAN JURMANOVIĆ  
  5.  ZDRAVKO GOLUBIĆ  
  6.  IVAN ŠPIŠIĆ  
  7.  ANTONIJA KALAJ  
  8.  IVICA ŠETEK  
  9.  TOMO MIKOVIĆ  
  10.  STJEPAN ČAČKOVIĆ  
 
2. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  2 mjesta  
 
  1.  BOŽIDAR RUŠEVLJAN  
  2.  DRAGUTIN GRUBINIČEK  
 
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  2 mjesta  
 
  1.  mr.sc. JOSIP SKENDEROVIĆ, dipl.ing.  
  2.  TOMISLAV LOVRE  
 
4. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
  1 mjesto  
 
  1.  ŽELJKO HORVAT  
 


NAČELNIK OPĆINE PISAROVINA


Ukupno birača: 3.308  
Glasovalo birača: 1.647 49,79%
Važećih listića: 1.608 97,63%
Nevažećih listića: 39 2,37%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. TOMO KOVAČIĆ
Zamjenik kandidata MLADEN JAKOLIĆ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
1.176 glasova 71,40%
2. JOSIP SKENDEROVIĆ, dipl.ing.
Zamjenik kandidata STJEPAN ŽUNEC
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
293 glasova 17,79%
3. ŽELJKO HORVAT
Zamjenik kandidata JOSIP KOPEJTKO
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
139 glasova 8,44%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  TOMO KOVAČIĆ  
  a za zamjenike:  
  1.  MLADEN JAKOLIĆ  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE POKUPSKO


Ukupno birača: 2.008  
Glasovalo birača: 1.195 59,51%
Važećih listića: 1.153 96,49%
Nevažećih listića: 42 3,51%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 790 glasova
  Nositelj liste: BOŽIDAR ŠKRINJARIĆ  
2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 198 glasova
  Nositelj liste: SLAVKO POPOVČIĆ  
3. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
165 glasova
  Nositelj liste: SUZANA IŠEK  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  9 mjesta  
 
  1.  BOŽIDAR ŠKRINJARIĆ  
  2.  STJEPAN BUSIJA  
  3.  STJEPAN SUŠEC  
  4.  ZLATKO ŠTIMAC  
  5.  STJEPAN SREMIĆ  
  6.  IVAN BANIĆ  
  7.  MARIJA PIRŠA  
  8.  STJEPAN ZALUŠKI  
  9.  ŽELJKO ŠESTAK  
 
2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  2 mjesta  
 
  1.  SLAVKO POPOVČIĆ  
  2.  ZDRAVKO SUČEC  
 
3. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  2 mjesta  
 
  1.  SUZANA IŠEK  
  2.  ŽELJKO FINDRIK  
 


NAČELNIK OPĆINE POKUPSKO


Ukupno birača: 2.008  
Glasovalo birača: 1.195 59,51%
Važećih listića: 1.140 95,40%
Nevažećih listića: 55 4,60%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. BOŽIDAR ŠKRINJARIĆ
Zamjenik kandidata STJEPAN ŠANDOR
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
780 glasova 65,27%
2. SLAVKO POPOVČIĆ
Zamjenik kandidata IVAN BRAJKOVIĆ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
202 glasova 16,90%
3. ZLATKO BUSIJA
Zamjenik kandidata ŽELJKO FINDRIK
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
158 glasova 13,22%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  BOŽIDAR ŠKRINJARIĆ  
  a za zamjenike:  
  1.  STJEPAN ŠANDOR  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE PRESEKA


Ukupno birača: 1.199  
Glasovalo birača: 833 69,47%
Važećih listića: 816 97,96%
Nevažećih listića: 17 2,04%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 306 glasova
  Nositelj liste: TIHOMIR POLJAK  
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
206 glasova
  Nositelj liste: MILAN TUKŠA  
3. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 176 glasova
  Nositelj liste: BERNARD DRUŽINEC  
4. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 128 glasova
  Nositelj liste: STJEPAN MUŠAK  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  5 mjesta  
 
  1.  TIHOMIR POLJAK  
  2.  ZLATKO SMOGOR  
  3.  DANKO MARTIĆ  
  4.  DRAGUTIN LELJAK  
  5.  IVAN FILIPEC  
 
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
  3 mjesta  
 
  1.  MILAN TUKŠA  
  2.  LIDIJA SEDLAR KOPSEJAK  
  3.  BRANIMIR HOLJEVAC  
 
3. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  3 mjesta  
 
  1.  BERNARD DRUŽINEC  
  2.  IVAN SVILIĆ  
  3.  ZDRAVKO BUGAN  
 
4. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  2 mjesta  
 
  1.  STJEPAN MUŠAK  
  2.  VESNA DOVRANIĆ  
 


NAČELNIK OPĆINE PRESEKA


Ukupno birača: 1.199  
Glasovalo birača: 833 69,47%
Važećih listića: 816 97,96%
Nevažećih listića: 17 2,04%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. IVAN PAVLIČEK
Zamjenik kandidata ZLATKO JEDVAJ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
410 glasova 49,22%
2. MILAN TUKŠA
Zamjenik kandidata DAMIR HABIJANEC
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
225 glasova 27,01%
3. BERNARD DRUŽINEC
Zamjenik kandidata IVAN SVILIĆ
NEZAVISNI KANDIDAT
181 glasova 21,73%

Niti jedan kandidat za izbor načelnika općine na izborima održanim 17. svibnja 2009. nije dobio većinu glasova svih birača koji su glasovali.
U drugom krugu izbora sudjeluju dva kandidata s najviše glasova u prvom krugu i to:
 
  1.  IVAN PAVLIČEK  
  2.  MILAN TUKŠA  


NAČELNIK OPĆINE PRESEKA
( drugi krug )


Ukupno birača: 1.199  
Glasovalo birača: 795 66,31%
Važećih listića: 787 98,99%
Nevažećih listića: 8 1,01%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. IVAN PAVLIČEK
Zamjenik kandidata ZLATKO JEDVAJ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
446 glasova 56,10%
2. MILAN TUKŠA
Zamjenik kandidata DAMIR HABIJANEC
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
341 glasova 42,89%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  IVAN PAVLIČEK  
  a za zamjenike:  
  1.  ZLATKO JEDVAJ  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE PUŠĆA


Ukupno birača: 2.247  
Glasovalo birača: 1.030 45,84%
Važećih listića: 996 96,89%
Nevažećih listića: 32 3,11%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 480 glasova
  Nositelj liste: ANĐELA CIRKVENI  
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
252 glasova
  Nositelj liste: SREĆKO SABLJIĆ  
3. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 207 glasova
  Nositelj liste: DARIO VUGEC  
4. HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS 57 glasova
  Nositelj liste: MLADEN ŠENIČNJAK  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  7 mjesta  
 
  1.  ANĐELA CIRKVENI  
  2.  STJEPAN BREGEŠ  
  3.  IMBRO MIHOK  
  4.  DRAŽEN CIRKVENI  
  5.  MARINKO ŠINKO  
  6.  DRAGUTIN FRKANEC  
  7.  IVAN HABUŠ  
 
2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  3 mjesta  
 
  1.  SREĆKO SABLJIĆ  
  2.  KARMEN ARNAUT  
  3.  JURAJ ŠINKO  
 
3. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  3 mjesta  
 
  1.  DARIO VUGEC  
  2.  ŽELJKO STANIŠAK  
  3.  DRAGICA MILIĆ  
 


NAČELNIK OPĆINE PUŠĆA


Ukupno birača: 2.247  
Glasovalo birača: 1.030 45,84%
Važećih listića: 998 96,89%
Nevažećih listića: 32 3,11%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. ANĐELA CIRKVENI
Zamjenik kandidata ŠTEFANIJA GORUPEC
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
654 glasova 63,50%
2. KARMEN ARNAUT
Zamjenik kandidata JURAJ ŠINKO
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
272 glasova 26,41%
3. MLADEN ŠENIČNJAK
Zamjenik kandidata ZVONKO KOŽINA
HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS
72 glasova 6,99%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  ANĐELA CIRKVENI  
  a za zamjenike:  
  1.  ŠTEFANIJA GORUPEC  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE RAKOVEC


Ukupno birača: 1.040  
Glasovalo birača: 878 84,42%
Važećih listića: 861 98,06%
Nevažećih listića: 17 1,94%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 625 glasova
  Nositelj liste: STJEPAN PAJUR, dr.vet.med.  
2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
159 glasova
  Nositelj liste: FRANJO KRLJAN  
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 77 glasova
  Nositelj liste: GORAN BAČEK  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  7 mjesta  
 
  1.  STJEPAN PAJUR, dr.vet.med.  
  2.  IVAN ZADRAVEC  
  3.  ŽELJKO BUREC  
  4.  STJEPAN VINCEK  
  5.  STJEPAN JAKLINOVIĆ  
  6.  ŽELJKO POLAŠEK  
  7.  MIJO ČEGEC  
 
2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU
  2 mjesta  
 
  1.  FRANJO KRLJAN  
  2.  JOSIP BORKO  
 


NAČELNIK OPĆINE RAKOVEC


Ukupno birača: 1.040  
Glasovalo birača: 878 84,42%
Važećih listića: 871 99,20%
Nevažećih listića: 7 0,80%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. BRANKO HERČEK
Zamjenik kandidata IVICA PETRINOVIĆ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
803 glasova 91,46%
2. ANDRIJA ŠANTAK
Zamjenik kandidata JOSIP GAŠPARIĆ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
68 glasova 7,74%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  BRANKO HERČEK  
  a za zamjenike:  
  1.  IVICA PETRINOVIĆ  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE RUGVICA


Ukupno birača: 6.891  
Glasovalo birača: 3.278 47,57%
Važećih listića: 3.223 98,41%
Nevažećih listića: 52 1,59%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 1.380 glasova
  Nositelj liste: IVAN REMENAR  
2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 1.191 glasova
  Nositelj liste: MILAN DROPULJIĆ, dr.med.  
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 429 glasova
  Nositelj liste: JOSIP SVIBOVEC  
4. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 223 glasova
  Nositelj liste: VINKO MRŠIĆ  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  6 mjesta  
 
  1.  IVAN REMENAR  
  2.  MLADEN GLAVAČ  
  3.  SINIŠA KUŠEKOVIĆ  
  4.  STJEPAN KOLEDIĆ  
  5.  IVAN VIDAK  
  6.  STJEPAN KIRIN  
 
2. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  5 mjesta  
 
  1.  MILAN DROPULJIĆ, dr.med.  
  2.  IVO ANTUNOVIĆ  
  3.  ILIJA LOVRIĆ  
  4.  ROBERT MUNĐER  
  5.  IVAN ČIČAK  
 
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  1 mjesto  
 
  1.  JOSIP SVIBOVEC  
 
4. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  1 mjesto  
 
  1.  VINKO MRŠIĆ  
 


NAČELNIK OPĆINE RUGVICA


Ukupno birača: 6.891  
Glasovalo birača: 3.278 47,57%
Važećih listića: 3.202 97,71%
Nevažećih listića: 75 2,29%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. IVAN REMENAR
Zamjenik kandidata KRUNO ANTOLJAK
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
1.790 glasova 54,61%
2. IVAN MABIĆ
Zamjenik kandidata BRANKO MIHALJ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
1.053 glasova 32,12%
3. VINKO MRŠIĆ
Zamjenik kandidata DANIEL IVANOVIĆ
NEZAVISNI KANDIDAT
359 glasova 10,95%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  IVAN REMENAR  
  a za zamjenike:  
  1.  KRUNO ANTOLJAK  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE STUPNIK


Ukupno birača: 3.174  
Glasovalo birača: 1.568 49,40%
Važećih listića: 1.525 97,26%
Nevažećih listića: 43 2,74%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 615 glasova
  Nositelj liste: IVAN TRGOVEC, dipl.pravnik.  
2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 228 glasova
  Nositelj liste: JOSIP PIPIĆ  
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP 225 glasova
  Nositelj liste: IVAN JUG, prof.  
4. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 152 glasova
  Nositelj liste: IVAN KONJUŠIĆ  
5. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 133 glasova
  Nositelj liste: MARKO KASUNIĆ, ing.  
6. DEMOKRATSKA PRIGORSKO-ZAGREBAČKA STRANKA - DPS 90 glasova
  Nositelj liste: JOSIP BRADAČ  
7. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP 82 glasova
  Nositelj liste: mr.sc. IVAN KUČENJAK, dr.vet.med.  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  6 mjesta  
 
  1.  IVAN TRGOVEC, dipl.pravnik.  
  2.  VLADIMIR JAMBREK  
  3.  MIROSLAV BOŽIĆ  
  4.  DARKO VULJE  
  5.  IVANA PERIĆ, dipl.ing.  
  6.  LJILJANA ŽUTI  
 
2. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  2 mjesta  
 
  1.  JOSIP PIPIĆ  
  2.  FRANJO KAJFEŠ, dipl.ing.  
 
3. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
  2 mjesta  
 
  1.  IVAN JUG, prof.  
  2.  JOSO VRANIĆ  
 
4. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
  1 mjesto  
 
  1.  IVAN KONJUŠIĆ  
 
5. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  1 mjesto  
 
  1.  MARKO KASUNIĆ, ing.  
 
6. DEMOKRATSKA PRIGORSKO-ZAGREBAČKA STRANKA - DPS
  1 mjesto  
 
  1.  JOSIP BRADAČ  
 


NAČELNIK OPĆINE STUPNIK


Ukupno birača: 3.174  
Glasovalo birača: 1.568 49,40%
Važećih listića: 1.528 97,45%
Nevažećih listića: 40 2,55%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. IVAN TRGOVEC, dipl.pravnik
Zamjenik kandidata VLADIMIR NAĐI
NEZAVISNI KANDIDAT
740 glasova 47,19%
2. JOSIP PIPIĆ
Zamjenik kandidata MARKO KASUNIĆ, ing.
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
321 glasova 20,47%
3. IVAN KLEMENČIĆ, ing.
Zamjenik kandidata IVAN JUG, prof.
SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP
243 glasova 15,50%
4. IVAN KONJUŠIĆ
Zamjenik kandidata VLADIMIR PIŠKOR, dipl.ing.
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
149 glasova 9,50%
5. mr.sc. IVAN KUČENJAK, dr.vet.med.
Zamjenik kandidata MARIJA KLAFURIĆ
HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
75 glasova 4,78%

Niti jedan kandidat za izbor načelnika općine na izborima održanim 17. svibnja 2009. nije dobio većinu glasova svih birača koji su glasovali.
U drugom krugu izbora sudjeluju dva kandidata s najviše glasova u prvom krugu i to:
 
  1.  IVAN TRGOVEC, dipl.pravnik  
  2.  JOSIP PIPIĆ  


NAČELNIK OPĆINE STUPNIK
( drugi krug )


Ukupno birača: 3.172  
Glasovalo birača: 1.199 37,80%
Važećih listića: 1.185 98,83%
Nevažećih listića: 14 1,17%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. IVAN TRGOVEC, dipl.pravnik
Zamjenik kandidata VLADIMIR NAĐI
NEZAVISNI KANDIDAT
847 glasova 70,64%
2. JOSIP PIPIĆ
Zamjenik kandidata MARKO KASUNIĆ, ing.
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
338 glasova 28,19%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  IVAN TRGOVEC, dipl.pravnik  
  a za zamjenike:  
  1.  VLADIMIR NAĐI  


OPĆINSKO VIJEĆE OPĆINE ŽUMBERAK


Ukupno birača: 1.149  
Glasovalo birača: 663 57,70%
Važećih listića: 651 98,19%
Nevažećih listića: 12 1,81%

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
378 glasova
  Nositelj liste: ZDENKO ŠILJAK  
2. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 173 glasova
  Nositelj liste: MARICA BALIĆ  
3. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP 53 glasova
  Nositelj liste: IVICA BOGOVIĆ  
4. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA 47 glasova
  Nositelj liste: BORIS SOKAČ  

U općinsko vijeće po kandidacijskim listama izabrani su:
 
1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
  8 mjesta  
 
  1.  ZDENKO ŠILJAK  
  2.  JOSIP RIBIĆ  
  3.  MARKO VLAHOVIĆ  
  4.  ZLATKO JADRIČIĆ  
  5.  ŽELJKO BRAJAK  
  6.  IVICA PETRETIĆ  
  7.  PETAR BELANIĆ  
  8.  ŽELJKO HUMJAN  
 
2. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  3 mjesta  
 
  1.  MARICA BALIĆ  
  2.  TOMO ŠINKOVIĆ  
  3.  IVICA MRAZOVIĆ  
 
3. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP
  1 mjesto  
 
  1.  IVICA BOGOVIĆ  
 
4. NEZAVISNA OPĆINSKA LISTA
  1 mjesto  
 
  1.  BORIS SOKAČ  
 


NAČELNIK OPĆINE ŽUMBERAK


Ukupno birača: 1.149  
Glasovalo birača: 663 57,70%
Važećih listića: 646 97,44%
Nevažećih listića: 17 2,56%

Pojedini kandidati dobili su sljedeći broj glasova:
 
1. ZDENKO ŠILJAK
Zamjenik kandidata MARKO VLAHOVIĆ
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ
HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS
393 glasova 59,28%
2. MARICA BALIĆ
Zamjenik kandidata TOMO ŠINKOVIĆ
NEZAVISNI KANDIDAT
190 glasova 28,66%
3. NIKOLA HRANILOVIĆ
Zamjenik kandidata IVAN SIMENIĆ
NEZAVISNI KANDIDAT
63 glasova 9,50%

Za načelnika općine izabran je kandidat:
 
  ZDENKO ŠILJAK  
  a za zamjenike:  
  1.  MARKO VLAHOVIĆ